Close
Profesionln kosmetika FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE

NOVÝ ZPŮSOB HUBNUTÍ – ČASOPIS DIETA

Slyšeli jste už o biologické liposukci?
Toto neinvazivní biologické ošetření je nenáročné, nebolí a navíc funguje. V čem přesně spočívá?

Jestli vás trápí tukové polštářky na břiše, na stehnech, v oblasti boků, kolen nebo třeba pod bradou, pak je tenhle článek přesně pro vás. Zbavit se v těchto partiích uloženého tuku přirozenou cestou je nesmírně těžké, a tak není divu, že za nějakou dobu ztrácíme motivaci a rezignujeme. Často ale jen fyzicky – psychicky nás problém trápí dál. Každý z nás tuší, že existuje účinná metoda, kterou je liposukce, ale komu z nás se chce podstupovat celkem náročný invazivní zákrok? Pokud ani vás tahle cesta neláká, asi vás potěší, že existuje biologická injekční liposukce. Jedná se o jiný proces než u běžně nabízené injekční lipolýzy, kdy se tuková buňka pouze vypustí, ale zůstává v těle. U biologické liposukce dochází k tzv. „buněčné smrti“ a tím k odstranění celé tukové buňky.

Školitelkou biologické liposukce v ČR je estetická dermatoložka Jana Eftimovská, kterou jsme poprosili o všechny informace, které potřebujete vědět.

Pro koho je biologická liposukce, tedy apoptóza, vhodná?
Řeší se s ní zejména lokální tukové zásoby. Stejně jako všechny ostatní injekční i chirurgické liposukce není vhodná při celkové obezitě. Obézní lidé musí nejprve zhubnout pod dohledem lékaře dietologa, a teprve potom mohou metodu podstoupit.
Skvělá je pro domodelování nerovností, které často vznikají také na původních tukových ložiscích velkých rozměrů Odstraněných chirurgickou liposukcí, která má podstatně víc omezení než tato injekční metoda. I přesto berme na vědomí, že celkově jsou estetické úkony pro zdravé lidi. Pokud je někdo zatížený závažnou diagnózou, ať už onkologického nebo metabolického rázu, neměl by řešit špíček na břiše.

V čem přesně biologická liposukce spočívá?
Dosavadní injekční lipolýzy fungovaly tak, že sice rozpustily tuk uvnitř tukové buňky, která ovšem v těle zůstala a znovu se velmi brzo naplnila tukem. Biologická liposukce Natinuel funguje jinak. Nejedná se o zmetabolizování tuku přes játra, jak tomu bylo dosud. U biologické liposukce dochází k odstranění „celé“ tukové buňky. Cíleným vpravením látky do ošetřované oblasti dochází k buněčné smrti tukových buněk. Buňka z těla odejde i s buněčnou stěnou a obalem, což je zlomová metoda, dosud nevídaná. Také jediná srovnatelná s chirurgickým odstraněním. Proto nehovoříme v tomto případě o lipolýze, ale o biologické liposukci.

Mluvíte o tomto procesu jako o buněčné smrti. Nemůže to být nebezpečné?
V žádném případě, pokud jste ošetřeni originálním produktem Fat Normalize značky Natinuel a z rukou lékařů. Tento produkt je naprosto bezpečný, s prakticky nulovými vedlejšími účinky. A bezpečnost je pro mne osobně zásadní. Tento řízený, přesně kontrolovaný proces je programovaný a v podstatě velmi fyziologický – musíte si být vědomi toho, že život je proces od narození do smrti, a stejně tak je to i s buňkami. A právě apoptóza, jak se buněčné smrti odborně říká, ukončí dráhu života buňky rychleji a dříve. Jedná se ovšem o proces zcela bez doprovodných zánětlivých projevů, které jsou běžné u lipolýzy, což dělá metodu Fat Normalize bezpečnější.

Jak celá procedura probíhá?
Nejprve projde pacient konzultací a diagnostikou. Zjišťují se celkové požadavky pacienta, jeho stravovací návyky, hmotnostní úbytky, přírůstky za poslední rok a vzhledem k tělesné konstituci a dalším faktorům se vyhodnocují možnosti léčby a doporučení na terapii. Pokud je vše v pořádku a metoda biologické liposukce pro pacienta vhodná, samotná aplikace může klidně proběhnout ještě tentýž den. Na ošetřeném místě zůstávají malé vpichy, někomu se mohou vytvořit modřinky. Samotný zákrok trvá 10 až 30 minut.

ČÍST CELÝ ČLÁNEK >>