Close
Profesionln kosmetika FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE

MOLEKULÁRNÍ BIOCEUTIKA POMÁHAJÍ

ČLÁNEK KE STAŽENÍ

Tento fakt byl hlavní pro rozhodnutí pustit se téměř před deseti lety v odborné kosmetologii do nové disciplíny. Technologie používané v salonní péči musí být doplňkem, jakékoliv novinky musí zapadat do konceptu systematické práce s kůží,“ říká Marcela Baldas, školitelka kosmetiček ve fyziologickém přístupu při péči o pleť vycházejícího z bioceutického konceptu značky NATINUEL v České republice a na Slovensku.

„Řady Natinuel čarují s kůží,“ vysvětluje Marcela Baldas. „Jde o zázraky přírody a vědy, nové postupy multifunkční a komplexní péče o pokožku. Evoluce v kosmetice. To maximální pro pleť dodáte zvenčí, nejkvalitnější výživu zevnitř, zbytek – jako úprava životního stylu – je na vás. Ohledně pleti zařídíme v salonní péči Natinuel vše my.“ Efekt bioceutického konceptu tkví podle Marcely Baldas v salonní péči, která nemusí být ani tak častá a dlouhá jako u jiných značek, obzvláště když je podpořena aplikací domácích přípravků. Ty jsou v 95 procentech baleny v recyklovatelném skle, jsou multifunkční a fyziologické. Nepotřebujete tedy mnoho produktů, ale stačí vám prostředek na čištění a jeden až dva krémy. V podstatě jde o velice minimalistickou péči, která přináší efekt, šetří peníze, čas a také planetu.

EFEKT BIOCEUTICKÉHO KONCEPTU TKVÍ V SALONNÍ PÉČI, KTERÁ NEMUSÍ BÝT ANI TAK ČASTÁ A DLOUHÁ JAKO U JINÝCH ZNAČEK, JE-LI PODPOŘENA APLIKACÍ DOMÁCÍCH PŘÍPRAVKŮ.

Vaše firma nabízí poměrně hodně kurzů, ale i různých potřeb především pro kosmetičky. Co je pro vás stěžejní?
Pro naši firmu je stěžejní značka Natinuel, která se zaměřuje na kurzy vysvětlující důležitost znalosti látek používaných v kosmetice, a to bez dezinformací a marketingového slovíčkaření. Pro kosmetičku je důležité se orientovat v postupech výroby kosmetiky a využívání technologií. Od různých výrobců může za použití stejných látek dojít k naprosto různým koncovým výsledkům jak v účinku, tak komfortu. Platí, že čím více látek je v produktu, tím jsou na výrobu kladeny vyšší nároky.

Co takový produkt definuje?
Pro užívání multifukčního přípravku na pleť platí, že pouze pokud je vyroben biotechnologickým postupem při výběru látek v podobě, která je kompaktní s naším typem buněk, může splnit očekávání, tedy jednoznačně omlazení a ozdravění pleti. To je ale již cíleně komplexní práce s kůží a těžko na dálku vybrat krém a získat tak efektivní řešení. Proto nenabízíme náš nejcennější poklad v podobě molekulárních bioceutik – značku Natinuel – formou e-shopového prodeje. Školíme sebevědomé kosmetičky nejenom v pokročilých metodách práce s kůží, ale také v poradenství a výběru multifunkčních přípravků pro jejich klienty.

Máte nějaký konkrétní příklad odlišnosti bioceutik od běžné kosmetiky?
V roce 2008 přišel výrobce jediných komplexních bioceutik Natinuel s přípravky s mottem NOVÁ GENERACE, to platí dodnes. Během let jsem rozšířila vnímání odlišnosti o pojem EVOLUCE v kosmetice, což je výstižnější. Jdeme neustále dopředu. Dnes přichází někteří výrobci s kombinací retinoidů v krémech. Krátce pro vysvětlení: síla přípravku, který má kůži poskytnout cennou kyselinu retinovou, které má mladá pleť dostatek, ale věkem se její množství snižuje, tkví v látce RETINAL a RETINOL. Ostatní varianty jsou takovým slabým čajíčkem, který ani nechutná, ani neosvěží. V omlazujícím krému ELISÍR máme mimo jiných substancí RETINAL již od roku 2008, novějším přípravkem je potom noční krém REVINOL, který ještě s jinými komplexy kombinuje právě RETINOL a RETINAL.

Používá se v produktech Natinuel dnes tolik módní resveratrol?
Další látkou, která se už začíná skloňovat, je RESVERATROL, ovšem většinou z vinné révy. U této látky se musí vědět, že funkční resveratrol z vinné révy se dá využít u doplňků stravy, ale do kosmetického biologicky aktivního přípravku musíte použít čistou molekulu resveratrolu. Používáme ji v mnohých přípravcích – v salonním jemném omlazujícím peelingu MANDO COMPLEX 40 máme kromě mixu kyselinek nejenom známé mandlové, ale i další, jako třeba boswellovou, právě čistý resveratrol, a to již od roku 2008. Tato řada patří mezi nejoblíbenější v salonní péči Natinuel a je pořád tak na výši, že nemusela projít žádnou inovací.

SVÉ KOSMETIČKY ŠKOLÍME NEJEN V POKROČILÝCH METODÁCH PRÁCE S KŮŽÍ, ALE TAKÉ V PORADENSTVÍ A VÝBĚRU PŘÍPRAVKŮ PRO KLIENTY.

Jak je to s použitím kyseliny hyaluronové?
V posilujícím ošetření pro novotvorbu kolagenu v pleti používáme fragmentovanou kyselinu hyaluronovou. Je to jediná forma kyseliny hyaluronové, která působí biostimulačně, tedy dokáže povzbudit naše vlastní kožní buňky k vyšší produkci cenných látek. Ostatní formy a koncentrace kyseliny hyaluronové mají hydratační zkrášlující účinky na pleť, nicméně nepůsobí stimulačně. A samozřejmě to není to jediné, v našich mezokoktejlech je víc látek pro fixaci a posílení pleti. Navíc nabízíme salonům formu jak k aplikaci bez mikrojehličkování, tak i pro mikroneedling. Vybrat si může i ten, kdo touží po intenzivní terapii, i když musím se pochlubit, že mikrojehličkování prováděné technikou Natinuel nebolí a odcházíte z ošetření rovnou na oslavu, do společenského života bez jakýchkoliv estetických nedostatků pleti.

A máte nějakou úplnou novinku?
Na rok 2022 už jich je připravených dost. Tento rok to bylo určitě nové úžasné oční ošetření, všem doporučuji. V kombinaci s očním krémem LOOK dosahujeme skvělých a především dlouhodobých efektů. Co stojí za to si dopřát, je novinka E-DERMIS. Není to krém, ale nejnovější doplněk stravy. Je to síla zevnitř a v době jeho užívání si vystačíte se základním anti-agingovým krémem. Na zimu je ideální kombinace čištění Cleanserem 5, který aktivuje a posiluje pleť, a S.O.S krém Hydra Moist, který poskytuje hydrataci a bariéru proti extrémnímu počasí. Je vhodný pro nejnáročnější období roku. Ani návštěva salonu Natinuel neznamená podstoupit hned to nejdražší ošetření, nejdůležitější je pravidelnost. Potenciál a síla značky Natinuel významně ochrání a posílí vaši pleť.