Close
Profesionln kosmetika FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE

KOSMETIČKA UPOZORŇUJE: MATERIÁL ROUŠKY MŮŽE PLEŤ DRÁŽDIT

ČLÁNEK KE STAŽENÍ

Rouška může pleť pořádně podráždit. Lektorka kosmetiček, Marcela Baldas, vám poradí, jak tomu předejít.

Marcelo, jak máme svou pleť připravit, než si nasadíme roušku?
Základem je kvalitní a ochranný krém. Pokud se žena chce také nalíčit, je vhodný například BB krém nebo lehký krémový make-up, který neucpává póry a působí protizánětlivě.
Kosmetička Marcela Baldas.

Může rouška pleť dráždit?
Ano, proto by měla být ušitá z kvalitní bavlny, která je prodyšná. Problém by mohly dělat filtry, co si někteří lidé vkládají dovnitř roušky. Ty mohou mechanicky dráždit v místech, kde se třou o kůži. Citlivý jedinec může mít také reakci na samotný materiál. Proto je doporučuji vkládat do kapsičky v roušce. Pokud máte roušku celý den, například kvůli práci, tak po příchodu domů si nejprve důkladně umyjte a dezinfikujte ruce. Poté roušku sundejte a dejte vyvařit. Po uschnutí ji ještě přežehlete. Obličej si po umytí rukou odličte, umyjte a naneste pleťový krém.

A co když rouška způsobí ucpání pórů?
V žádném případě je nemačkejte, jen byste zvýšili riziko zanesení dalších bakterií a virů do těla. Udržujte pleť v čistotě, používejte kosmetiku, která reguluje mastnotu, a pokud se zpotíte, tak nečekejte na večer, ale umyjte si pokožku také během dne. Pleť musí být v suchu a dýchat.

Marcelo, momentálně nemůžeme chodit na kosmetiku, poradíte nám nějakou domácí masku, kterou můžeme svoji pleť rozmazlit?
Vyzkoušejte třeba příjemnou jogurtovou masku. Studený jogurt osvěží a pleť bude pocitově vláčnější a hydratovaná. Na oči jsou skvělé plátky salátové okurky. Ale jinak jsem proti domácí výrobě kosmetiky. Pokud na internetu najdete třeba domácí masku z citrónu, která má mít jedinečné účinky díky vitamínu C, nezkoušejte ji. Do kvalitní kosmetiky se vitamín C neboli kyselina askorbová upravuje. Jde o cílený proces, aby nám péče poskytla blahodárný účinek. Podomácku vyráběná kosmetika s citrónem může pleť spíš podráždit.

Aha. A co nějaké triky proti vráskám, třeba masáž pokožky, tu zvládneme i sami?
Doporučuji jemnou tlakovou masáž. To znamená, že se prsty dotknete obličeje a na pár sekund stlačíte, pak povolíte. Je to relaxační, obzvlášť ve chvíli, kdy úplně vypnete a nebudete na nic myslet. Další uvolňující techniku můžete provést vsedě u stolu, kdy si hlavu vložíte do dlaní, které jsou opřené o lokty na stole. Palce podpírají bradu a ukazováčkem, prostředníčkem a prsteníčkem semknutými k sobě pomalu s jemným tlakem kroužíte proti směru hodinových ručiček na spáncích.