Close
Profesionln kosmetika FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE

BIOLOGICKÁ LIPOSUKCE: NOVÝ NEINVAZIVNÍ ZPŮSOB HUBNUTÍ

Jestli vás trápí tukové polštářky na břiše, na stehnech, v oblasti boků, kolen nebo třeba pod bradou, pak je tenhle článek přesně pro vás. Zbavit se v těchto partiích uloženého tuku přirozenou cestou je nesmírně těžké, a tak není divu, že za nějakou dobu ztrácíme motivaci a rezignujeme. Často ale jen fyzicky – psychicky nás problém trápí dál. 

Každá z nás tuší, že existuje účinná metoda, kterou je liposukce, ale komu z nás se chce podstupovat celkem náročný invazivní zákrok? Pokud ani vás tahle cesta neláká, asi vás potěší, že existuje biologická injekční liposukce. Jedná se o jiný proces než u běžně nabízené injekční lipolýzy, kdy se tuková buňka pouze vypustí, ale zůstává v těle. U biologické liposukce dochází k tzv. „buněčné smrti“, a tím k odstranění celé tukové buňky. V Česku ji nabízí značka Natinuel (www.natinuel.cz).

Školitelkou biologické liposukce v České republice je estetická dermatoložka Jana Eftimovská, kterou jsme poprosili o všechny důležité informace, které o této metodě potřebujete vědět.

Pro koho je biologická liposukce, tedy apoptóza, vhodná?
Řeší se s ní zejména lokální tukové zásoby. Stejně jako všechny ostatní injekční i chirurgické liposukce není vhodná při celkové obezitě. Obézní lidé musí nejprve zhubnout pod dohledem lékaře dietologa a teprve potom mohou metodu podstoupit. Skvělá je pro domodelování nerovností, které často vznikají také na původních tukových ložiscích velkých rozměrů odstraněných chirurgickou liposukcí, která má podstatně víc omezení než tato injekční metoda.